Pravidla používání Workspace na ZŠ Juventa

Žák získává účet pro přístup do služeb Workspace bezplatně. Kromě aplikace Bakaláři je Workspace druhým oficiálním online prostorem, kde jednotliví vyučující poskytují žákům jednak materiály ke studiu a jednak vyžadují odevzdání některých úkolů a prací v elektronické podobě.

Žák je povinen si chránit přístup do svého účtu a všemi dostupnými prostředky zamezit, aby se jeho účtu zmocnila neoprávněná osoba. Všichni jsou takto poučeni a vedeni k zodpovědnosti.

V případě, že žák ztratí přístup ke svému školnímu Workspace účtu nebo je v podezření, že je s jeho daty neoprávněně manipulováno, je povinen tuto skutečnost neprodleně oznámit svému třídnímu učiteli nebo jinému vyučujícímu při první možné příležitosti.

Žák je plně zodpovědný za data, se kterými prostřednictvím Workspace manipuluje nebo je do systému nahrává. Je přísně zakázáno do systému Workspace nahrávat nelegální software nebo data, jejichž obsah by byl v rozporu se zákony ČR.

Žák nesmí školní účet bez pokynu vyučujícího používat jako e-mailový účet pro registraci do služeb třetích stran (e-shopy, objednávky, online hry, herní portály, atd.).

V případě, že žák opustí naši školu (jako absolvent nebo z jiných důvodů) dostane 3 měsíční lhůtu, aby si mohl veškerá data nashromážděná během používání Workspace vyexportovat nebo stáhnout. Po uplynutí této lhůty bude účet bez náhrady zrušen a veškerá data vymazána.